Mobil Sohbet ile Sohbet Etindir (1)

Uzun bir zamandan sonra gine sizlerle birlikteyiz arkadaşlar. Yaklaşık olarak sizlerden bir hafta uzak kaldık ve sizleri çok özledik sizlerde bizleri ve sizlere sunmuş olduğumuz yazılarımızı özlediniz. Bugün sizlere sunmuş olduğumuz makale mobil sohbet uygulaması ve hakkındaki bilgiler ile alakalı olacaktır. Yalnız bu konuya geçmeden önce sizlerle biraz sohbet etmek isterim.

Sizde biliyorsunuz ki bu sanal dünya gerçekten çok farklı bir ortamdır. İnsanların bu ortamlarda sohbet ettiği bir gerçektir. Bazen bu bir alışkanlık haline dönüşe bilir. Şahsen ben bu sanal dünya ile tanıştığımda çok küçüktüm ilk etapta bende sizler gibi sohbet etmek amacı ile bu sitelere giriş yapardım. Zaman geçtikçe benim bu sanal dünyadaki faaliyetlerim farklı bir boyuta taşındı. İşin biraz daha teknik kısımları ile ilgilenerek kendimi farklı alanlarda geliştirmeye başladım ve zamanla sohbet ortamında tamamen olmamak üzere koptum diyebilirim. Ama gerçekten çok güzel dostluklar edindim ve halende bu arkadaşlarım ile konuşurum ve görüşürüm. Çok farklı insanları bizlere tanıma fırsatı sunan bu konuşma odaları aslında insanlar için bir şanstır diye düşünüyorum ben. Tabi bazen bu ortamlarda kötü hoş olmayan durumlarda olmadı değil, yalnız bu konulara aslında fazla takılmamak gerekir diye düşünüyorum. Fazla uzatmadan ben aslında sanal ortamdaki tüm sohbet sitelerine ve bu hizmeti sağlayan her kuruma teşekkür etmek istedim. Şimdi bugünkü makalemize dönelim birazda arkadaşlar.

Mobil sohbet son yılların en popüler uygulaması oldu diyebiliriz. Akıllı telefonların çıkışı ve farklı android sürümleri gelişen teknoloji sohbet sitelerine ve benzeri sohbet kuruluşlarına bu uygulamayı da getirdi. Mobil sohbet ile insanlar akıllı telefonlarından istedikleri sunucuya giriş yaparak sohbet edebilme şansına sahiptirler. Bunu her ortamda sağlayabiliyor olmaları işin en güzel boyutu aslında. Artık sadece evinize yada herhangi bir internet cafe aramaya hiç gerek yok. Toplu taşıma araçları ile evinize veya işinize giderken de mobil sohbet farklı ile sizlerde muhabbet edebileceksiniz.

Mobil sohbet odalarını tüm insanlar kullanabilir. Bunun için akıllı telefonları ve internet paketlerinin olması yeterli, yalnız her sunucu mobil sohbeti desteklemeyebilir. Bu uygulamadan yararlanmak için mobil uyumlu siteler lazım ve sohbet panellerinin bu uyumlulukta olması gerekir.

Türkiye üzerinde chat ve sohbet hizmeti sunan bir çok chat sitesi mevcuttur. Bu sitelerden bazıları mobil sohbet uygulaması ile kullanıcılarına hizmete devam ediyor. Bazıları ise halen bu uygulamadan yoksun ve büyük bir eksiklik olarak düşünüyorum. Bence bir site kullanıcısına her açıdan en güncel ve kaliteli hizmeti sunması gerekir. Bu tarz siteler bence kalitesiz site olarak nitelendirilmelidir. Zaten bazı arama motorları bu siteleri pek ön planda tutmuyor ve doğru bir hüküm. Her zaman güncel ve yeniliklerden yana olan siteler her zaman daha üst sıralarda olması gerekir.

Mobil sohbet uygulaması da arkadaşlar aslında bu kriterlerden birisi. Şimdi aslında konumuzdan çıkarak birazda Seo dediğimiz ilginç bir konuya yöneliyoruz. Bakalım bu arama motorları bizlere ilerleyen günlerde daha nasıl uygulamalar isteyecek bizden ve bizler bu durumlar karşısında ne kadar yeterli olacağız. Bu konular pek girmek istemiyorum ama işte bazen sürükleyici oluyor yazılarımız. Ama şunu biliyorum biz artık sadece kullanıcı odaklı olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Son olarak sizlere veda etmeden önce arkadaşlar bugün sizlere sunduğumuz bu makale ile sizlere bizimde mobil sohbet uygulamasında yer aldığımızı duyurmuş olduk. Sizler artık akıllı telefonlarınız ile sunucumuza mobil bir şekilde bağlanabilme imkanına sahipsiniz. En güzel dostlukların, eğlenceli dakikaların yaşandığı sohbet evimize sizleri de bekleriz gelin bir kahvemizi için ve kırk sene dost olalım.

önceki yazımızda « makelemiz var.

admin
Makale Yazarı :
heart 655 views
Yazı Kategorisi : Sohbet
yorum yorum yok


Mobil Sohbet ile Sohbet Et İle Benzer Sohbet YazılarıMobil Sohbet ile Sohbet Et yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?